NÁVRAT NA VSTUP DO NOVOMĚSTSKÉHO KURÝRA.
Vloženo 24. 05. 2018.

V NOVÉM MĚSTĚ NAD METUJÍ MÁME NOVÉ OCHOTNICKÉ DIVADLO
Nové Město nad Metují je na kulturní život velice bohaté. Mezi koncerty, výstavami, přednáškami a filmy je ale velice dlouho prázdno. Prázdno po domácím divadle. Zdá se, že nyní má divadlo nad Metují šanci!

"NODIVSE"
Novoměstská divadelní (seriózní) sebranka.

V létě roku 2017 se po Novém Městě nad Metují začalo proslýchat, že se chystá obnova ochotnického divadla. Někdo tomu nevěřil, někdo to (zatím) neslyšel, někdo byl zvědavý a zbytek? Zbytek se dal dohromady a nyní:

Novoměstský divadelní soubor tvoří 13 lidí!
Soubor vznikl z iniciativy Lucie Kotěrové, která se jakožto absolventka Divadelní fakulty JAMU v Brně vrátila do rodného kraje s touhou, uplatnit zde to, co se na studiích naučila.

Byl v tom drobný háček - žádný divadelní soubor. Založit, obnovit ochotnický divadelní soubor tam, kde je "prázdno"? To je výzva. Ale také nevyřčené, nebo neuskutečněné přání mnoha lidí, kterým domácí divadlo v Novém Městě chybělo. V současné chvíli soubor prochází průpravou k herectví a divadlu vůbec, ale také pomalu začíná zkoušet svou první inscenaci. "Půjčka za oplátku" bude v podání NODIVSE adaptací ne tolik známé Shakespearovi komedie.
Držte nám palce.

Představujeme členy souboru:

Marcela Prouzová: "Bylinkářka, která čaruje také se slovy."
Jiřina Grymová: "Tak jsem se ptala - a jsem ochranitelská a akční."
Jarmila Valterová: "Jsem sběratelka a dívám se na svět barevně. Sbírám Babičky od B. Němcové a spoustu jiných drobností. Moc jsem toho za život nevyhodila."
Václav Bříza: "Jakákoliv výzva není překážkou."
Lucie Vacková: "S úsměvem dojdeš nejdál."
Irena Fišerová: "Iri - múzická, rozmanitá, éterická."
Andrea Krákorová: "Žiji rodinou, angličtinou, mateřským centrem a stále se něčemu učím, žiju naplno, motor nevypínám, jen zpomaluji nebo zrychluji."
Lucie Tominová: "Tak mě napadá. Spolehlivá, milující osoba pro každou legraci."
Věra Cejpková: "Já si myslím, že jsem veselá a hravá, spolehlivá a kamarádská."
Lenka Házová: "Lze mně uspokojit tím absolutně nejlepším."
Olga Kálalová: "Mám mnoho zájmů a korunuje je právě divadlo."
Martina Lomová: "Jsem matka s dítětem v těle."
Lucie Kotěrová: "Dělám kotouly krásně, ale nerada."

No, divit se určitě budeme my i diváci!


Zdroj: www.amaterskascena.cz
Autor: Lucie Prouzová.





Podívejte se na několik fotek z představení:

Ale nejdříve mi dovolte také několik slov:
S hrůzou jsem zjistil, že nám utekla premiéra, která byla úplně vyprodaná. A tak jsem rychle utíkal do "ÍČKA", kde jsem koupil dva lístky na první reprízu.
Přiznám se, že ochotnické divadlo jsem nikdy předtím neviděl. Ale s úctou jsem četl zmínky o ochotnickém divadle v Novém Městě v dávných i nedávných dobách. Vznik současného ochotnického divadla považuji za malý zázrak, ty tam jsou totiž doby, kdy se divadlo hrálo na každé lepší vesnici. A byli to nadšenci a také velcí vlastenci.

Současnému "NODIVSE" tedy musíme fandit a držet palce.

A tady je několik fotek z té reprízy. Fotil jsem z hlediště z páté řady a nechtěl jsem vyrušovat.







































Co dodat?
Snad jen - AŤ ŽIJE NODIVSE!!!


Jindřich Buchal.